Pielikums F: Izejas tekstu pieejamība

Last modified by Valdis Vītoliņš on 2018/01/15 21:44

Pielikums F: Izejas tekstu pieejamība

Šajā grāmatā lietotas daudzi publiski pieejami programmatūras komponenti. Šajā pielikumā dota papildu informācija, kā iegūt šo programmatūru. 

Tehnoloģiju programmatūras iegūšanai sauc par anonīmo FTP, kur FTP ir standartais Interneta Failu Pārsūtīšanas Protokols|Internet_File_Transfer_Protocol (27.nodaļa). 27.03.apakšnodaļā parādīts anonīmā FTP piemērs. Lai iegūtu priekšstatu par informācijas resursiem Internetā vispār (un konkrēti par anonīmo FTP), ielūkojieties ikvienā no nesen iznākušajām grāmatām par Internetu, piemēram, [LaQuey 1993] vai [Krol 1992].

Mtnes, kuras šeit uzskaitītas, uzskatām par primārajiem avotiem, kur programmatūras komponentu var lejuplādēt. Var būt arī daudzas citas vietnes Internetā, kur var iegūt programmatūru. Interneta Archie serviss var palīdzēt atrast papildu versijas. Šajā nodaļā minētās versijas ir tās, ko lietojam grāmatas piemēros. Brīdī, kad jūs šo lasāt, var būt jaunas versijas uz norādītā mītnes datora.

Šis pielikums ir sakārtots pēc nodaļas vai apakšnodaļas numura, kur resurss grāmatā ticis izmantots. 

RFCs (01.11.nodaļa)

01.11.nodaļā minēta e-pasta adrese, uz kuru sūtīt pieprasījumus. Atbildē ir minētas vairākas vietnes, no kurām RFC var iegūt - vai nu pa e-pastu vai pa anonīmo FTP. Atcerieties, ka sākumpunkts ir iegūt jaunāko sarakstu un sameklēt to RFC, kuru jūs vēlaties, šajā sarakstā. Sarakstā ir minēts, vai konkrētais RFC ir ticis deklarēts par novecojušu vai pārlabots ar jaunāku RFC. 

BSD Net/2 pirmkods (01.14.nodaļa)

BSD Net/2 pirmkods, kurš satur kodola implementācijas TCP/IP protokoliem kopā ar standarta utilītprogrammām (Telnet klients un serveris, FTP klients un serveris, utt.), ir pieejams no ftp.uu.net direktoriju kokā, kas sākas no systems/unix/bsd-sources.

SLIP (02.04.nodaļa)

Šajā grāmatā izmantotā SLIP versija ir pieejama no ftp.ee.lbl.gov. Faila vārds sākas ar cslip, jo tas satur saspiestu SLIP implementāciju (02.05.nodaļa). 

icmpaddrmask programma (06.03.nodaļa)

Sk. pēdējo ierakstu šajā nodaļā. 

icmptime programma (06.04.nodaļa)

Sk. pēdējo ierakstu šajā nodaļā. 

ping programma (7.nodaļa)

BSD versija ping'am ir apveltīta ar vairāk iespējām un funkcijām nekā citu piegādātāju versijas. Mītne ftp.uu.net satur jaunāko BSD versiju failā systems/unix/bsd-sources/sbin/ping

traceroute programma (8.nodaļa)

Programma traceroute ir pieejama no ftp.ee.lbl.gov. Sk. pēdējo ierakstu šajā nodaļā, lai iegūtu versiju, kas izmantota 08.05.nodaļā, kas atļauj vaļīgu un striktu maršrutēšanu no avota

Maršrutētāju atklāšanas dēmons (09.06.nodaļa)

Ir pieejama programma, kura sniedz mītnes atbalstu un maršrutētāja atbalstu maršrutētāja atklāšanas ziņojumiem. Mītne ir gregorio.stanford.edu un fails ir gw-discovery/nordmark-rdisc.tar. Programmu uzrakstījuši Sun Microsystems padarījuši to publiski pieejamu.

gated dēmons (10.03.nodaļa)

Maršrutēšanas dēmons gated, kas minēts 10.03.nodaļā ir pieejams no mītnes gated.cornell.edu

traceroute.pmtu programma (11.07.nodaļa)

Sk. pēdējo ierakstu šajā nodaļā.

IP multiraides programmatūra (13.nodaļa)

Izmaiņas, kas nepieciešamas, lai atbalstītu multiraidi SunOS 4.x un Ultrix ir pieejamas no gregorio.stanford.edu direktorijā vmtp-ip. Šī direktorija arī satur pirmkoda izmaiņas, kas vajadzīgas, lai implementētu multiraidi Bērklija UNIX'a sistēmā. 

Vārdu serveris BIND (14.nodaļa)

Vārdu serveris BIND, vārdu dēmons, ir pieejams no mītnes ftp.uu.net failā networking/ip/dns/bind/bind.4.8.3.tar.Z. Jaunāka versija, 4.9, ir pieejama no gatekeeper.dec.com direktorijā pub/BSD/bind/4.9

host programma (14.nodaļa)

Programma host ir pieejama no mītnes nikhefh.nikhef.nl failā host.tar.Z.

dig un doc programmas (14.nodaļa)

Programmas dig un doc, kas minētas 14.nodaļā ir pieejamas no mītnes isi.edu failos dig.2.0.tar.Z un doc.2.0.tar.Z.

BOOTP serveris (16.nodaļa)

Dažādas versijas plaši izmantotajam Unix BOOTP serverim ir pieejamas no mītnes lancaster.andrew.emu.edu, pub direktorijā. 

TCP liela ātruma paplašinājumi (24.nodaļa)

Publiski pieejama pirmkoda implementācija TCP loga mērogošanas opcijai, laikpunkta_opcijai un PAWS algoritmam ir pieejami kā ielāpu komplekts BSD Net/2 laidienam no uxc.cso.uiuc.edu failā pub/tcplw.shar.Z

ISODE SNMP pārvaldnieks un aģents (25.nodaļa)

SNMP pārvaldnieks un aģents, kas aprakstīti nodaļā ir daļa no ISODE 8.0 sadalījuma. Tas ir pieejams no daudzām FTP arhīvu vietnēm, piemēram, ftp.uu.net, networking/osi/isode direktorijā.

MIME programmatūra un piemēri (28.04.nodaļa)

Programma, ko sauc MetaMail, kura piedāvā MIME iespējas dažādiem lietotāju aģentiem, ir pieejama uz mītnes thumper.bellcore.com, pub/nsb direktorijā. Šajā direktorijā ir arī papildu informācija par MIME.

Sun RPC (29.02.nodaļa)

Versija RPC 4.0 pirmkodam (kas lieto sockets lietojumbibliotēku (API)) ir pieejams no mītnes ftp.uu.net, systems/sun/sextape/rpc4.0 direktorijā. TI-RPC pirkmoda versija (kas izmanto TLI lietojumbibliotēku) ir pieejams mītnē ftp.uu.net, networking/rpc direktorijā. 

Sun NFS (29.nodaļa)

Publiski pieejama implementācija ar NFS klientu un serveri ir pieejama kā daļa no BSD Net/2 pirmkoda, kā aprakstīts agrāk šajā pielikumā. 

tcpdump programma (Pielikums A)

Versija tcpdump, ko lieto šajā grāmatā, ir no ftp.ee.lbl.gov failā tcpdump-2.2.1.tar.Z.

BSD pakešu filtrs (A.1.nodaļa)

BSD pakešu filtrs ir daļa no tcpdump distribūcijas. 

sock programma (Pielikums C)

Sk. pēdējo ierakstu šajā nodaļā.

ttcp programma

(Šo programmu neizmanto šajā grāmatā, bet tas ir noderīgs rīks, par ko lasītājam jābūt lietas kursā.) ttcp ir mērīšanas rīks, kurš nosaka veiktspēju TCP un UDP komunikācijai starp divām sistēmām. To izveidoja U.S. Army Ballistics Research Lab (BRL) un tā ir publiskajā domēnā. Ir pieejamas kopijas daudzās anonīmā FTP vietnēs, bet paplašināta versija ir pieejama no ftp.sgi.com direktorijā sgi/src/ttcp

Autora uzrakstīta programmatūra

Autora uzrakstītā programmatūra, kas izmantota grāmatā ir pieejama no mītnes ftp.uu.net failā published/books/stevens.tcpipiv1.tar.Z