01.11. RFC dokumenti
Last modified by Valdis Vītoliņš on 2018/01/15 21:44
01.11. RFC dokumenti
Visi oficiālie standarti Interneta kopienai tiek izplatīti kā Lūgumi komentēt (RFC). Papildus tam ir daudzi RFC dokumenti nav oficiāli standarti, bet tiek publicēti informatīviem mērķiem. RFC dokumenta izmērs ir no 1 līdz gandrīz 200 lappusēm. Katru identificē numurs, piemēram, RFC 1122, kur augstāki numuri atbilst jaunākiem RFC.
Visi RFC ir pieejami bez maksas internetā, piemēram vietnē:
Šis katalogs norāda, kad noteiktu RFC ir aizstājis jaunāks RFC, un vai jaunākais RFC pārlabo kādu informāciju agrākos RFC. Ir daži visnotaļ svarīgi RFC dokumenti.
- "Piešķirto numuru RFC" uzskaita visus maģiskos skaitļus un konstantes, kas tiek izmantotas Interneta protokolos. Rakstīšanas brīdī jaunākā šāda RFC numurs ir 1340 [Reynolds and Postel 1992]. Te uzskaitīti visi Internetā izplatīti labi zināmie porti. Kad šo RFC pārlabo (to pārlabo vismaz reizi gadā) RFC dokumentu katalogā pie RFC 1340 būs atrodams, kurš RFC to ir aizstājis.
- Interneta oficiālie protokolu standarti (pašlaik RFC 1600 [Postel 1994]). Šis RFC apraksta standartizācijas situāciju dažādiem Interneta protokoliem. Katram protokolam ir viens no sekojošiem standartizācijas stāvokļiem: "standarts", "standarta uzmetums", "standarta priekšlikums", "eksperimentāls", "informatīvs", "vēsturisks". Pie tam katram protokolam ir prasību līmenis: obligāts (required), ieteikts (recommended), izvēles (elective), ierobežotas lietošanas (limited use), neieteikts (not recommended). Līdzīgi "piešķirto numuru RFC" arī šo RFC regulāri atjauno. Pārliecinieties, ka lasāt visjaunāko eksemplāru.
- Mītņu prasību RFC - 1122 un 1123 [Braden 1989a, 1989b]. RFC 1122 apraksta datu posma slāni, tīkla slāni un transporta slāni, bet RFC 1123 apraksta lietotņu slāni. Šie divi RFC apraksta daudzus labojumus un interpretācijas svarīgiem agrākiem RFC dokumentiem, un tie bieži ir sākumpunkts apskatot smalkākas detaļas kādam protokolam. Tie uzskaita īpašības un implementācijas detaļas protokoliem, kurām vai nu "jābūt" ("must"), "vajadzētu būt" ("should"), "drīkst" ("may"), "nevajadzētu" ("should not") vai "nedrīkst" ("must not"). [Borman 1993b] piedāvā praktisku apskatu šiem diviem RFC dokumentiem, un RFC 1127 [Braden 1989c] dod neformālu pārskatu par diskusijām un secinājumiem no darba grupas, kura izstrādāja mītņu prasību RFC dokumentus.
- Maršrutētāju prasību RFC. Šī RFC oficiāla versija ir RFC 1009 [Braden and Postel 1987], bet tiek gatavota jaunāka versija [Almquist 1993]. Tas ir līdzīgs mītņu prasību RFC dokumentiem, bet norāda īpašās prasības tieši maršrutētājiem.