13. IGMP - Interneta grupu pārvaldības protokols

13.01. Ievads

12.4.nodaļa definēja IP multiraidi un aprakstīja kā D klases IP adreses tiek attēlotas par Ethernet'a adresēm. Mēs īsumā minējām, kā multiraide izpaužas atsevišķā fiziskā tīklā, bet jau minētie sarežģījumi rodas tad, kad ir iesaistīti vairāki tīkli un multiraides datagrammām ir jāiet cauri maršrutētājiem. 

Šajā nodaļā mēs aplūkosim Interneta Grupu Pārvaldības Protokolu (IGMP), ko izmanto mītnes un maršrutētāji, kuri atbalsta multiraidi. Tas ļauj visām sistēmām fiziskā tīklā zināt, kuras mītnes pašlaik pieder kurām multiraides grupām. Šī informācija ir nepieciešama multiraides maršrutētājiem, lai zinātu, kuras multiraides diagrammas pārsūtīt kuriem interfeisiem. IGMP ir definēts ar RFC 1112 [Deering 1989].

Līdzīgi ICMP, arī IGMP uzskatāms par IP slāņa sastāvdaļu. Tāpat, līdzīgi ICMP, IGMP ziņojumus pārsūta IP datagrammās. Atšķirībā no citiem protokoliem, ko esam redzējuši, IGMP sūta fiksēta izmēra ziņojumus, bez neobligātiem datiem. 13.1.attēls parāda IGMP ziņojuma iekapsulēšanu IP datagrammā.

#pic("f_13_1.gif", "150") 13.1.attēls: IGMP ziņojuma iekapsulēšana IP datagrammā

IGMP ziņojumi tiek norādīti IP datagrammā ar protokola vērtību 2. 

Tags:
Created by Valdis Vītoliņš on 2008/03/22 11:01
    

Need help?

If you need help with XWiki you can contact:

Shortcuts