24.09. Kopsavilkums

Šī nodaļa aplūkojusi piecas jaunas TCP iezīmes: ceļa MTU atrašanu, loga mēroga opciju, laikpunkta opciju, aizsardzību pret virknes numuru aptīšanos un uzlabotu transakciju apstrādi, izmantojot TCP. Mēs redzējām, ka vidējās trīs iezīmes ir nepieciešamas optimālai veiktspējai uz garām resnajām trubām - tīkliem ar lielu joslas platuma un aizkavējuma reizinājumu. 

Ceļu MTU atrašana ļauj TCP izmantot logus, kuri ir lielāki nekā noklusētais izmērs (536 baiti) arī nelokāliem savienojumiem tad, ja ceļa MTU ir lielāks. Tas var uzlabot veiktspēju. 

Loga mēroga opcija pārvērš maksimālo TCP loga izmēru no 65535 baitiem līdz nedaudz vairāk par 1 gigabaitu. Laikpunkta opcija ļauj vairāk segmentiem būt precīzi datētiem un arī ļauj saņēmējam sniegt aizsardzību pret virknes numuru aptīšanos (PAWS). Tas ir būtiski liela ātruma savienojumiem. Par šo jauno TCP opciju izmantošanu puses vienojas savienojuma izveides laikā un vecākas sistēmas, kuras tās nesaprot, var ignorēt, tādējādi ļaujot jaunām sistēmām sadarboties ar vecākām sistēmām. 

TCP paplašinājums transakcijām, T/TCP, ļauj klienta-servera pieprasījuma-atbildes irknei būt pabeigtai, izmantojot tipiskā gadījumā tikai trīs segmentus. Tas izvairās no trīskāršā rokasspiediena un saīsina TIME_WAIT stāvokli, kešojot nelielu daudzumu informācijas par katru mītni, ar kuru tas ir izveidojis savienojumu. Tas arī pārslogo datu segmentus ar SYN un FIN karodziņiem.

Nodaļas nobeigumā aplūkojām TCP veiktspēju, jo ir vēl daudz neprecīzas folkloras par to, cik ātri TCP var darboties. Labi skaņotai implementācijai, kura izmanto jaunākās iezīmes, kas aprakstītas šajā nodaļā, TCP veiktspēju ierobežo vienīgi maksimālais 1 gigabaita logs un gaismas ātrums, t.i. aprites ceļa laiks.

Tags:
Created by Valdis Vītoliņš on 2008/05/15 09:36
    

Need help?

If you need help with XWiki you can contact:

Shortcuts