Last modified by Valdis Vītoliņš on 2018/01/15 21:44

Show last authors
1 = Pielikums E: Konfigurējamas TCP/IP opcijas =
2
3 Daudzas TCP/IP funkcijas un īpašības pareizi jāapraksta ar apzīmējumu "tas ir atkarīgs no konfigurācijas". Tipiski piemēri - vai UDP kontrolsummas ir //iespējotas// ([[11.03.nodaļa>>11_03]]), vai //galamērķa// IP adreses ar to pašu tīkla identifikatoru bet citu apakštīkla identifikatoru ir lokālas vai nelokālas ([[18.4.nodaļa>>18_04]]), un vai //virzītās apraides// tiek pārsūtītas tālāk vai nē ([[12.03.nodaļa>>12_03]]). Sistēmas administrators var izmainīt daudzus konkrētas TCP/IP implementācijas raksturlielumus.
4
5 Šajā pielikumā minēsim konfigurējamās opcijas dažādām TCP/IP implementācijām, kuras tikušas izmantotas grāmatā. Kā varēja sagaidīt, katrs //piegādātājs// rīkojas atšķirīgi no citiem. Tomēr šajā pielikumā var gūt priekšstatu par tiem parametru tipiem, ko dažādās implementācijās ir atļauts izmainīt. Dažas opcijas, kuras ir ļoti atkarīgas no konkrētās implementācijas, piemēram //apakšējā ūdens atzīme// atmiņas buferu dīķim, te nav aprakstītas.
6
7 Šos mainīgos aprakstām tikai informatīviem mērķiem. To precīzi nosaukumi, noklusētās vērtības, skaidrojumi var mainīties no viena //laidiena// uz nākošo. Vienmēr pārbaudiet sava piegādātāja dokumentāciju (vai patraucējiet viņu ar lūgumu piegādāt šādu dokumentāciju), lai iegūtu autoritatīvu informāciju par šiem mainīgajiem.
8
9 Šajā pielikumā neapskatīsim inicializāciju, kas notiek ikreiz, kad sistēmu //atsāknē//; katras tīkla saskarnes inicalizāciju, izmantojot ##ifconfig## (IP adreses, apakštīkla maskas uzstādīšana, utml.), statisku maršrutu ierakstīšana maršrutēšanas tabulās, utml. Tai vietā šis pielikums koncentrējas uz tām konfigurējamām opcijām, kuras iespaido TCP/IP darbību.