Testēšanai lietotās sistēmas

Last modified by Valdis Vītoliņš on 2018/01/15 21:44

Testēšanai lietotās sistēmas

Katrs piemērs šajā grāmatā tika darbināts uz īsta tīkla, un izveidojušos izvadi noglabājām failā, kas domāts iekļaušanai šajā grāmatā. #picref("f_1_11.gif", "1.11.attēls") parāda dažādu mītņu, maršrutētāju un tīklu kopsalikuma diagrammu, kas tiek izmantotas. (Šo attēlu atkārtojam uz #picref("f_COVER_1.gif", "iekšējā vāka") vieglai atrašanai grāmatas lasīšanas laikā.) Konkrētā tīklu konfigurācija ir pietiekami vienkārša, lai topoloģija nepadarītu piemērus grūti izprotamus, un, pateicoties četrām sistēmām, kas darbojas kā maršrutētāji, varam redzēt maršrutētāju ģenerētos kļūdu paziņojumus.

Vairumam sistēmu ir vārds, kurš norāda programmatūras tipu, kas tiek lietota:

Izmantojam plašu spektru ar dažādām operētājsistēmām un TCP/IP implementācijām:

  • BSD/386 versija 1.0 no Berkeley Software Design, Inc., kas instalēta uz mītnēm * Unix System V/386 laidiens 4.0 versija 2.0 no U.H. Corporation, uz mītnes * SunOS 4.1.3 no Sun Microsystems, uz mītnes * Solaris 2.2 no Sun Microsystems uz mītnes * AIX 3.2.2 no IBM uz mītnes, ko sauc * 4.4BSD no Computer Systems Research Group Kalifornijas universitātē Bērklijā uz mītnes

Lai gan šīs visas ir UNIX'a sistēmas, TCP/IP ir neatkarīgs no operētājsistēmas un ir pieejams uz gandrīz ikvienas populāras ne-UNIX'a sistēmas. Vairums materiāla šajā grāmatā ir attiecināms arī uz šīm ne-UNIX'a implementācijām, lai gan dažas programmas (piemēram, traceroute) var nebūt pieejamas visās sistēmās.